Кошик
719 відгуків
Агромагазин "Большой Урожай"
Фільтри
Діапазон цін, ₴
Довжина, м
Ширина, м
Ступінь затінення, %
Наявність
Колір
Стабілізована до УФ-випромінювання
Виробник
Контакти
Агромагазин "Великий врожай" Игорь, Ирина, Николай
вул. Смілянська, 181, Черкаси, Україна
+380 (97) 047-62-00
Ирина
+380 (50) 464-04-47
Игорь
+380 (50) 464-22-41
Ирина
+380504642241
Мапа
+380 (97) 047-62-00
+380 (50) 464-04-47
+380 (50) 464-22-41

Сітка затіняюча Agreen 45% (зелена)

Сітка затінювальна 45%

колір: темно-зелений;
ступінь затінення: 45%;
стабілізація до дії ультрафіолетових променів: 3 роки.

Як джерело енергії для фотосинтезу сонячний світ є найважливішою умовою зростання і розвитку рослин. Більше того, швидкість фотосинтезу, а отже, активність зростання безпосередньо залежить від інтенсивності світла: що більше світла, то вищий урожай.

Однак надмірна кількість світла не лише не корисна для рослин, а навіть шкідлива. З одного боку, з досягненням певного рівня освітленості відбувається насичення фотосинтезу: подальше підвищення інтенсивності світла не активізує накопичення хімічної енергії. Рівень світлонасичення є нижчим для тіньолюбних рослин і вищим – для світлолюбних, але і для тих, і для інших у сонячний день цей рівень перевищується у кілька разів.

З іншого боку, на фотосинтез витрачається лише дуже незначна частина енергії сонячного світла. Інша ж йде на нагрівання ґрунту та поверхні рослин, а від них – повітря. З підвищенням температури збільшується витрата енергії на транспірацію та дихання рослин. За екстремально високих температур рослини витрачають більше енергії, ніж утворюється в результаті фотосинтезу. Як наслідок, ріст рослин гальмується, що призводить до недобору врожаю. Якість урожаю для багатьох рослин, особливо декоративних, також значно погіршується.

Ситуація ускладнюється, якщо коріння рослин не одержують достатньо вологої для нормальної транспірації. Водний дефіцит запускає низку негативних фізіолого-біохімічних змін у рослині, виснажує її, перетворює на легку мішень для хвороб та шкідників.

Тому найважливішим фактором підвищення кількості та якості врожаю є зменшення інтенсивності сонячного світла, що надходить до рослин у весняно-літній період. Для рослин відкритого ґрунту оптимальне рішення – використання затіняючої сітки. З одного боку, вона затримує надмірну сонячну радіацію, з іншого – заломлює і більш рівномірно розподіляє сонячне світло.

Ступінь затінення сітки визначається матеріалом, з якого вона виготовлена, розмірами нитки та малюнком сітки, тобто характером переплетення ниток.

Фіксується сітка за допомогою металевих, пластикових чи дерев'яних каркасів, промислового виготовлення чи саморобних.

Аналогічно зазначені сітки затіняють рослини закритого ґрунту. При цьому слід зазначити, що для теплиць, як скляних, так і плівкових, асортимент можливих засобів для зменшення інтенсивності сонячного світла значно ширший. Більш високий рівень регулювання мікроклімату в теплиці передбачає підвищені вимоги до затінення. Загалом воно має бути диференційованим, тобто забезпечувати високе світлопропускання в похмуру погоду та затримувати зайву радіацію в сонячну.

Ідеальний інструмент для цього – система зашторювання. Затіняючий екран закривається за високої освітленості та відкривається за низької. Як затіняючий матеріал використовується сітка або спеціальна тканина.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner