Порошок білого кольору. Зміст азоту N-13,5%, калію К-37,6%.
Ефективне азотно-калійне водорозчинне, плодових, квіткових і декоративних культур.
Калієва селітра дуже хороша форма калійного добрива для картоплі і капусти. Підживлення цих культур проводять при підгортання, коли бадилля вже добре розвинена і треба уникати надлишку азоту, в цьому випадку добриво є ефективним добривом, тому що в її складі азоту міститься в 3,5 рази менше, ніж калію. Перспективно застосування калійної селітри в тепличної культурі, її використання знижує загальну концентрацію солей в живильному розчині.
Застосовуючи калиевую селітру, підвищується стійкість рослин до несприятливих умов середовища.
Калійну селітру використовують як основне добриво, так і для поза кореневих підгодівель для більшості видів овочів, а також для квіткових, декоративних і плодових культур.
Так як даний склад в більшій частині впливає на активне цвітіння і плодоношення, тому не рекомендується використовувати її для підгодівлі коренеплодів. Буде досить внести її як основне добриво в грунт навесні перед посадкою рослин.
У вигляді підгодівлі калиевую селітру вносять з початку появи бутонів аж до дозрівання плодів. Так як в добриві вміст азоту невелика, для плодових дерев це кращий варіант. Врахуйте, що починаючи з моменту цвітіння інші азотовмісні добрива - застосовувати не можна.
Спосіб застосування:
Добриво використовується у вигляді розчину для кореневих і поза кореневих підгодівель.
1. Кореневі підгодівлі:
овочеві та квіткові культури 1-1,5 кг / 100 л
декоративні та ягідні чагарники 1-2 кг / 100 л
плодові дерева - 2,5 кг / 100 л
Періодичність підгодівлі 1 раз в 10 - 15 днів.
2. Для поза кореневих підгодівель використовується 1,5 - 2% розчин води. Розчин розпорошується на листя за допомогою обприскувача. Протягом вегетації проводять 2 - 4 обприскування.
Зразкова витрата розчину:
овочеві, квіткові, суниця - 1,0-1,5 л / 10 м2
чагарники - 1,5 л на кущ
плодові дерева 2 л на молоде, 5 - 8 л на доросле дерево.
Заходи безпеки при використанні добрива:
Калієва селітра є окислювачем, тому вона здатна швидко вступати в реакцію з різними горючими речовинами і відновниками. Дана речовина нерідко використовується в піротехніці. При зберіганні і використанні цього добрива слід дотримуватися основних правил:
Зберігати порошок слід в герметично закритій упаковці якнайдалі від легкозаймистих матеріалів, лужних засобів, від систем обігріву.
Ідеальний варіант - не залишати речовина на зберігання, купувати в потрібній кількості і відразу використовувати.
Не допускається змішувати з тирсою, соломою, вугіллям, торфом, щоб уникнути пожежі і вибуху.
При роботі з речовиною дотримуватися техніки безпеки: використовувати гумові рукавички, не харчовий посуд; при проведенні поза кореневої обробки рослин - для захисту дихальних шляхів використовувати респіратор.