ЧАРІВНИК – трикомпонентний фунгіцид системної та контактної дії для захисту та контролю небезпечних хвороб.
Препаративна форма: порошок, що змочується.
Діюча речовина: металаксил, 75 г/кг + манкоцеб, 525 г/кг + диметоморф, 115 г/кг
Механізм дії: Усі три діючі речовини препарату відносяться до різних хімічних груп, що призводить до різних механізмів дії на патогени. Системної дії: металаксил – ефективний для боротьби з переноспоровими грибами та кореневими гнилями, диметоморф – призначений для боротьби з хворобами, що викликаються ооміцетами (мілдью винограду, фітофторозу томатів та картоплі). Контактна дія: манкобець – перешкоджає проникненню нових збудників у рослину, тому найбільший ефект від його застосування відмічено на ранніх стадіях поширення інфекцій. Переваги:
- немає аналогів, адже це єдиний препарат, що містить у своєму складі 3 діючі речовини, що зумовлюють різні механізми на патогени;
- надійний захист проти хвороб навіть за несприятливих погодних умов;
- надає як профілактичну, так і захисну та лікувальну дію;
- не лише бореться із хворобами, а й підвищує врожайність картоплі та томатів;
- захист нового приросту та бульб;
- Нетоксичний для бджіл та птахів.
Застосування:
Культура
Шкідливі об'єкти
Норма витрат
Термін очікування
кг/га
г/сотку
Картопля
Фітофтороз, альтернаріоз
2,0
20 г на 5 л води
20 днів
Томати
Фітофтороз, альтернаріоз
2,0
20 г на 5 л води
14 днів
У практиці може застосовуватись
Виноград
Мілдью
2,0
20 г на 5 л води
20 днів
Огірки, цибуля
Пероноспороз
2,0
20 г на 5 л води
14 днів
Ріпак
Пероноспороз, альтернаріоз
2,0
20 г на 5 л води
14 днів
Особливості застосування:
Робочий розчин слід використовувати протягом кількох годин після приготування. Найбільш сприятливий час для внесення препарату вранці чи ввечері. З метою отримання максимальної ефективності необхідно забезпечити достатнє та рівномірне обприскування надземної частини рослин. Після обробки препарат швидко проникає в рослину і поширюється нею, надійно захищаючи від хвороб. На овочевих культурах перша обробка проводиться, як правило, при настанні сприятливих для розвитку патогенів кліматичних умов; профілактично - до появи перших ознак захворювання, але до змикання рядків культури. Наступні обробки проводять через 10 – 14 днів. На ріпаку обробку проводять з появою перших ознак ураження хворобами. Наступну – за 10 – 14 днів. На виноградниках препарат доцільно застосовувати превентивно (профілактично) до симптомів захворювання. Запізнення із проведенням обробки призводить до зниження ефективності дії препарату. Ручні роботи на посівах слід виконувати не раніше ніж через 7 днів після обробки, а механізовані – через 3 дні.