Кошик
858 відгуків
Агромагазин "Большой Урожай"
Контакти
Агромагазин "Великий врожай" Игорь, Ирина, Николай
вул. Смілянська, 181, Черкаси, Україна
+380 (97) 047-62-00
Ирина
+380 (50) 464-04-47
Игорь
+380 (50) 464-22-41
Ирина
+380504642241
Мапа
+380 (97) 047-62-00
+380 (50) 464-04-47
+380 (50) 464-22-41

Класифікація пестицидів

Класифікація пестицидів

«Пестициди» – це збірна назва хімічних або біологічних речовин і сумішей, що застосовуються в сільському господарстві для захисту культурних рослин від впливу різних шкідливих шкідників: комах, кліщів, гризунів, бактерій, нематодозів, вірусів, всіляких видів грибів, мікроорганізмів, бур'янів і збудників захворювань.

Слово «пестицид» представляє собою похідне від двох слів (латинського «Рestis», що означає «зараза»» і слова «Сaedo», що перекладається з латини як «вбивати»).

 

 

Які бувають пестициды.јрд

 

Трохи історії про пестициди

З проблемою наявності шкідників людство зіткнулося ще на зорі розвитку землеробства. По мірі зростання рослинництва і збільшенням кількості оброблюваної площі люди постійно шукали шляхи боротьби з шкідливими тваринами і комахами, оскільки ті надавали негативний вплив на врожай багатьох культур.

Хімічні речовини активно застосовувалися вже в стародавньому Римі та Греції. Наприклад, у своїй знаменитій «Одісеї» Гомера двадцять другої пісні описує процес обробки прилеглих до будинків територій сірої, яку він назвав «очищає».

Давньогрецький філософ Демокріт радив обробляти рослини настоєм з маслин (плоди оливкового дерева чорного кольору). Насіння перед посадкою він рекомендував попередньо обробляти соком заячої капусти, яка завдяки великому вмісту дубильних речовин і наявності органічних кислот ефективно протидіяли збудників різних хвороб.

Детальні відомості про хімічної боротьби з шкідниками зустрічаються і в документах, датованих ще кінцем сімнадцятого століття. У них рекомендується для захисту культур використовувати інсектициди, приготовані на основі отруйних рослин.

В середині вісімнадцятого століття в якості протравливателя для насіння активно застосовувалася мідь, миш'як і навіть ртуть, які можна назвати першим поколінням сучасних пестицидів.

Поступово поряд з розвитком сільського господарства поліпшувалися і хімічні засоби захисту, їх ефективність зростала, з'являлися нові види комбінованих препаратів, які виявилися спроможними протидіяти цілим групам і навіть окремо взятих видів шкідливих організмів.

Обробка полів пестицидами.јрд

В даний час існує величезний перелік ефективних (у тому числі і абсолютно безпечних) пестицидів, які приходять на зміну високотоксичним (фосфорорганічних, ртутьсодержащим, хлорорганическим та інших препаратів). Помітно скоротилася кількість порошкових хімікатів, дустом, емульсій, оскільки їх замінили більш нешкідливі з точки зору екології засоби захисту та боротьби з шкідниками.

Тим не менш, при використанні сучасних пестицидів, аграріям слід пам'ятати про те, що все-таки їхню основу, як правило, становлять біологічно активні речовини, здатні порушити нормальне функціонування екологічної системи, включаючи ґрунт, повітря і воду. Про це необхідно пам'ятати і застосовувати отрутохімікати вкрай обережно, оскільки вони можуть порушити найважливіші життєзабезпечуючі функції навколишнього нас природи, адже шкідливі та навіть небезпечні для здоров'я людей і тварин речовини не тільки забруднюють грунт і воду, але в результаті випари піднімаються в атмосферу, заражаючи повітря.

Найчастіше під вплив небезпечних пестицидів потрапляють дикі види ссавців, безхребетні і птиці. За деякими даними, до сімдесяти (!) відсотків застосовуваних пестицидів в результаті потрапляють в річки і озера, в результаті чого гине або навіть повністю зникають багато прісноводні мешканці водойм і зокрема окремі види риб.

 

Пестициди. Систематизация.јрд

Види пестицидів

Пестициди різняться за своїм хімічним складом, об'єктам застосування, способом проникнення і характером (специфікою) впливу.

 

 

Існують наступні групи пестицидів: неорганічні сполуки (сполуки ртуті, фтору, барію, сірки, міді, а також хлорати та бораты), а також засоби рослинного, бактеріального і грибного походження (піретрини, фітонциди та антибіотики, бактеріальні та грибні препарати). Але найбільш велика група пестицидів все - таки проводиться на основі органічних сполук, оскільки вони володіють найбільш високою фізіологічною активністю.

 

 

Обробка поля пестицидами.јрд

 

Перелік існуючих пестицидів

Акарициди – засоби, призначені для боротьби з кліщами растительноядными

Альгіциди – препарати, які сприяють знищенню надмірної рослинності (водоростей) у водоймах

Антигельминты – призначені для боротьби з паразитами і черв'яками

Антирезистенты – являють собою спеціальні компоненти у вигляді добавок, завдання яких полягає у зниженні стійкості комах до окремих речовин

Антисептики – кошти, які охороняють матеріали (металеві) від руйнування мікроорганізмами

Арборициди – препарати, призначені для знищення небажаної рослинності, зокрема чагарників

Атрактанти – речовини, що сприяють залученню окремих видів комах або тварин

Афициды – засоби, призначені для протидії попелиці

Бактерициди – речовини для боротьби з бактеріями і бактеріальними хворобами рослин

Гаметоциды – препарати, які викликають стерильність бур'янистих трав

Гербіциди – засоби, що сприяють знищенню бур'янів

 

Песициды. Боротьба з вредителями.јрд

Десиканти – речовини, що сприяють підсушування рослин в період їх збирання

Дефоліанти – речовини, призначені для видалення листя на рослинах

Зооциди – препарати, що протидіють тварин - шкідників

Інсектициди – велика група засобів, які призначені для боротьби зі шкідливими комахами

Інсектоакарициди – засоби боротьби з комахами і кліщами

Ларициды – знищують личинок і гусениць

Лимациды – призначені для знищення равликів

Пестициди. Классификация.јрд

Моллюскоциды (лимациды) - засоби, призначені для боротьби з різними молюсками

Нематициды – засоби боротьби з круглими хробаками (нематодами)

Овіциди - препарати, що знищують яйця кліщів та інших комах

Ратициды – речовини сприяють знищення мишей і пацюків

Репеленти – речовини, що відлякують комах - шкідників

Ретарданти – кошти, загальмовуючі ріст і розвиток рослин

Родентициди – протистоять гризунам

Синергісти – спеціальні речовини, що викликають посилення дії пестицидів

Феромони – речовини, продуценти комах, що впливають на особин протилежної статі

Фумиганты – препараты, которые применяют для борьбы с вредителями и возбудителями болезней растений

Фунгициды – средства борьбы с заболеваниями растений

Хемостерилизаторы – данные средства способствуют половой стерилизации насекомых

Необходимо заметить, что данное распределение достаточно условно, поскольку многие виды химикатов имеют универсальное действие, например, могут уничтожать клещей и личинок на различных стадиях развития насекомых. Например, популярный препарат «Малатион» является одновременно и инсектицидом и акарицидом, поэтому часто его называют инсектоакарицидом.

Пестициды могут производиться в различных препаративных формах, и иметь вид, например концентрированной эмульсии или смачивающегося порошка. Они также могут встречаться в гранулах и таблетках.

Обработку растений пестицидами можно производить способом опрыскивания, опыления, фумигацией (газацией), методом разбрасывания гранул непосредственно на поверхности грунта или внесением химикатов в почву.

По способу проникновения и механизму воздействия на организмы пестициды можно разделить на следующие четыре вида:

1. Контактные (проникают при непосредственном контакте с вредителем)

2. Кишкові (потрапляють в організм шкідника разом з їжею)

3. Системні (поглинаються шкідником і переносяться по внутрішнім органам, вражаючи їх)

4. Фумигативного дії (проникаючи в організм через дихальну систему, отруюють шкідника)

Важливо пам'ятати, що застосовуючи той чи інший пестицид, слід максимально убезпечити власне здоров'я і намагатися не завдавати шкоди навколишньому природі.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner