Антракноз винограду - грибне захворювання. Вражає листя, пагони, суцвіття, ягоди. Широко поширена в країнах Європи, Азії, Америки і в Австралії. В основному розвивається В районах з теплим і вологим кліматом (Ср. Азія і Закавказзя), в зоні вологих субтропіків Чорноморського узбережжя Кавказу, в Молдавії, на Україні.
Збудник - Gloeosporium ampelophagum Sacc. Зимує на уражених органах винограду і довго зберігається (до 5 років) у вигляді міцелію, пикнид і склероцієв. За сезон дає до 30 поколінь спор. Випадання опадів навесні викликає раннє ураження тільки починають розвиватися молодих листків і пагонів винограду.
Ознаки захворювання. На листках з'являються бурі плями, оточені темно-білою облямівкою, які часто зливаються. У місцях плям тканина відмирає і випадає. На виноградних пагонах утворюються вдавлені коричнево-бурі, а потім рожево-сірі овальні плями з темною облямівкою, нерідко захоплюючі цілі міжвузля. Пізніше тканина розтріскується, утворюючи глибокі виразки. Пагони часто надломлюються і всихають. Подібні симптоми проявляються на гребенях, черешках листя. Уражені суцвіття набувають коричневий колір і всихають. На ягодах утворюються бурі або сірі вдавлені незграбні і округлі плями з темною облямівкою. Сильне поширення і спалах хвороби на виноградниках спостерігаються в дощову погоду. Антракноз завдає великої шкоди виноградарству.
Методи боротьби: впровадження стійких до антракнозу винограду сортів, своєчасні обробки контактныими і системними фунгіцидами. Терміни проведення обробок тіж, що і проти мілдью.
Препарати боротьби: Цілитель, Рыдомил голд, Чарівник, Мікал, Тілт, Бродвей, Кабріо топ, Квадріс, Хорус.